Radnik pobjedom osigurao peto mjesto, Zvijezda neporažena protiv Zrinjskog, Čelik remizirao sa Širokim

Radnik iz Bijeljine je na domaćem terenu pobijedio Slobodu u 33. kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine i tako osigurao peto mjesto koje mu može donijeti nastup u Evropi u slučaju da Željezničar ne dobije licencu.

Prva dva uzbuđenja na utakmici viđena su pred golom gostiju.Hadžić je prvu šutirao preko gola u 16. minuti, a dvije minute poslije je pokušao i Sušić sa 30-ak metara, ali udarac je bio neprecizan. Bradonjić je također imao dobru priliku za domaće.

U drugom poluvremenu tim iz Bijeljine je uspio doći do pobjede, a u 73. minuti gol Slobode pogodio je Hadžić, što je bilo dovoljno za pobjedu.

Mladost je na svom terenu slavila protiv Krupe. Pogotke za domaće postigli su Anđušić, Atajić i Arežina, a za goste Brtan. Susret Zvijezde 09 i Zrinjskog završen je bez pogodaka. Prvo poluvrijeme nije donijelo uzbuđenja, dok su u drugom viđene šanse, ali mreže su mirovale.

Čelik i Široki Brijeg su na Bilinom polju odigrali neriješeno (1:1). Gosti su poveli golom Jurića u osmoj minuti, a Dilaver je izjednačio u 20. minuti.