Radnik i Čelik zabilježili sigurne gostujuće trijumfe

Velež-Radnik 0:2 (0:1)

Fudbaleri Veleža ni iz devetog pokušaja nisu uspjeli pobjedom obradovati svoje navijače u Vrapčićima. Rođeni su danas poraženi od Radnika rezultatom 2:0.

Prvu veliku priliku na utakmici propustio je Dino Ćemalović, da bi odmah potom neprecizan bio i kapiten Maletić. Gosti su uzvratili nakon kornera i pokušaja Ostojića koji je na gol liniji zaustavio Maletić.

Potom je iz izgledne situacije gol Radnika prebaciio Zolj. U 24. minuti sudija Sivac dosudio je jedanaesterac za goste, a šut Seratlića sa bijele tačke zaustavio je Bobić. U nastavku akcije gol nije uspio pogoditi ni Hodžić.

Minutu kasnije arbitar Sivac je isključio stopera Veleža Asima Škaljića. U 33. minuti uporni gosti ipak uspijevaju postići gol, a strijelac je bio Darko Obradović.

U nastavku Mahinić pogađa prečku gostujućeg gola, da bi kazna uslijedila golom Maksimovića za 0:2. Do kraja je Šećerović pogodio stativu gola Veleža.

Drina-Čelik 0:2 (0:1)

Čelik je kao gost slavio na gostovanju u Zvorniku rezultatom 0:2. Nakon dobre prilike Kojića, pogodak za 0:1 postigao je Benjamin Čolić u finišu prvog poluvremena.

U nastavku dva jedanaesterca za goste. Prvi je u 76. minuti susreta iskoristio Popović, a drugi četiri minute poslije nije Karić. Domaći tim kraj susreta dočekao je sa deset igrača pošto je isključen golman Erić.