Radamel Falcao preporodio Rayo Vallecano: El Tigre postigao novi pogodak i ušao u historiju

Radamel Falcao, iskusni kolumbijski napadač, preporodio je Rayo Vallecano, a večeras je postigao novi pogodak u dresu ovog španskog kluba, koji je slavio sa 3:1 protiv Cadiza.

Garcia je doveo Rayo u prednost u devetoj minuti, gosti su uspjeli izjednačiti u 23. minuti kada je pogodak postigao Haroyan.

Falcao vratio prednost domaćima u 44. minuti. Kolumbijcu je ovo bio treći pogodak u dresu ovog kluba i jedini je igrač uz Diega Costu koji je uspio postići gol u sve tri prve utakmice za Rayo u La Ligi. Costa je to učinio u februaru 2012. godine.

Konačan rezultat utakmice postavio je Palazon u 87. minuti. Vrijedi istaći da je Rayo od kada je počeo igrati Falcao ostvario tri vezane pobjede.

U drugom susretu koji je se igrao u terminu od 18:30, Real Sociedad je slavio sa minimalnih 1:0 protiv Elchea, a jedini strijelac bio je Oyarzabal u 81. minuti.