PSG sjajan na stadionu Louis II, Kylian Mbappe postigao dva gola bivšem klubu

U zaostaloj utakmici 15. kola Ligue 1, Paris Saint-Germain ostvario je ubjedljivu pobjedu protiv Monaca na stadionu Louis II (1:4), a dva pogotka protiv bivšeg kluba postigao je Kylian Mbappe. Ranije su odigrana još dva zaostala susreta.

Monaco je na početku prijetio preko Wissama Ben Yeddera i Gelsona Martinsa, dok je s druge strane priliku imao Colin Dabga. Nastavile su se redati šanse, a u 17. i 18. minuti velike prilike je imao Neymar. PSG je došao u prednost u 24. minuti pogotkom Mbappea.

U nastavku Martins je imao još jednu šansu, a poništen je gol Mbappeu zbog ofsajda. U finišu prvog dijela Kamil Glik je napravio penal, koji je za 0:2 realizovao Neymar. Početak drugog dijela bio je nešto mirniji, a u 72. minuti Pablo Sarabia je povisio na 0:3.

Tiemoue Bakayoko je uspio postići pogodak za Monaco u 87. minuti, a konačan rezultat utakmice postavio je Mbappe drugim golom protiv bivšeg kluba u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Ranije je Nimes poražen na svom terenu od Rennesa u zaostaloj utakmici 12. kola (0:1). Jedini pogodak postigao je Hunou u 64. minuti, a kod domaćih priliku s klupe dobio je Haris Duljević u 76. minuti.

Također odigran je i zaostali meč iz 16. kola u kojem su Amiens i Reims remizirali (1:1). Goste je doveo u prednost Kuetsa u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, a izjednačio je Konate u 54. minuti, nakon što prethodno nije iskoristio udarac sa bijele tačke.