PSG ‘teniskim’ rezultatom slavio u Drezdenu: Duljević zapažen na terenu, igrao i Burnić

Fudbaleri Paris Saint Germaina slavili su ubjedljivu pobjedu protiv Dynamo Dresdena rezultatom 6:1 u pripremnoj utakmici.

Parižani su doputovali u Njemačku na pripreme u gotovo najjačem sastavu, a od prve minute igrale su skoro sve zvijezde osim povrijeđenog Neymara.

S druge strane, za Dresden nastupio je bosanskohercegovački reprezentativac Haris Duljević, koji je igrao veoma dobro do sredine drugog poluvremena, a svoje mjesto na terenu našao je i fudbaler bh. porijekla, Dženis Burnić.

Bh. ofanzivac je imao nekoliko zapaženih solo prodora, a u dva navrata zaustavljen je prekršajima nakon dobrih akcija. Ipak, trener je odlučio pružiti priliku velikom broju fudbalera, pa je Duljević zamijenjen u nastavku.

PSG se lako obračuano sa njemačkom ekipom. U prvom dijelu dva gola je postigao Kylian Mbappe, dok je jedan dodao Julian Draxler.

U nastavku Tuchel je pružio priliku juniorima, a po gol postigli su još Zagre, Postolachi i Aouchiche. Jedini gol za Dresden sa bijele tačke postigao je Kone.