PSG siguran protiv Reimsa za plasman u finale Liga kupa gdje ih čeka Lyon

Paris Saint-Germain ostvario je sigurnu pobjedu protiv Reimsa (0:3) za plasman u finale Liga kupa u kojem će igrati protiv Lyona.

U devetoj minuti Parižani su došli do prednosti kada je pogodio Marquinhos nakon kornera. Konan N'Clomande je u 31. minuti postigao autogol i tako se prednost PSG-a udvostručila. Nedugo nakon toga dobru priliku imao je Neymar, ali odbranio je Predrag Rajković.

Na početku drugog dijela nije bilo većih šansi, a onda je Reims zaprijetio preko Mousse Doumbije i Boulayea Die. Domaći su ostali s igračem manje kada je u 73. minuti crveni karton dobio Nyasha Munetsi. Konačnih 0:3 postavio je Nianzou Kouassi u 77. minuti.