PSG savladao Prcićev Strasbourg, Messi prije utakmice navijače bacio u trans

Paris Saint-Germain je na Parku Prinčeva pobijedio Strasbourg u drugom kolu francuske Ligue 1 rezultatom 4:2.

Prije utakmice organizovano je predstavljanje novih fudbalera PSG-a. Kada se pojavio Lionel Messi navijači su bili u transu. Argentinac nije bio u konkurenciji za sastav, ali je izazvao pravu erupciju oduševljenja kada se pojavio na terenu. Također, predstavljeni su i Sergio Ramos, Gianluigi Donnarumma, Georginio Wijnaldum, i Achraf Hakimi, a samo posljednja dva su igrala.

PSG je došao u prednost već u trećoj minuti kada je pogodio Mauro Icardi. Kylian Mbappe je uz pomoć gostujuće odbrane pogodio za 2:0 u 25. minuti. Samo dvije minute Julian Draxler je povisio na 3:0. Do kraja poluvremena Icardi je imao dobru šansu za Parižane, a Kevin Gameiro je dva puta prijeti domaćima.

Mbappe je propustio jednu dobru šansu u 48. minuti, a potom je Gameiro u 53. minuti smanjio na 3:1. Mbappe nije iskoristio još jednu povoljnu priliku u 62. minuti, a dvije minute poslije uslijedila je kazna, Ludovic Ajorque je postigao fenomenalan pogodak za 3:2 i donio neizvjesnost u nastavak meča.

Strasbourg je ostao sa igračem manje kada je drugi žuti karton dobio Aleksander Djiku. Sve je bilo riješeno u 86. minuti kada je pogodio Pablo Sarabia, a asistirao mu je sjajni Mbappe. Do kraja utakmice Waris Majeed je mogao ublažiti poraz gostiju, ali je promašio iz sjajne situacije i ostalo je 4:2 do kraja.

Sanjin Prcić, bosanskohercegovački veznjak, igrao je od prve minute za Strasbourg, a izašao je iz igre u 76. minuti kada ga je zamijenio Mahame Siby.