PSG “pregazio” Lyon na gostovanju i plasirao se u finale Kupa Francuske

Paris Saint-Germain "pregazio" je Lyon na gostovanju u utakmici polufinala Kupa Francuske (1:5) te se tako plasirao u finale ovog takmičenja gdje će igrati protiv boljeg iz duela St. Etiennea i Rennesa.

Paris Saint-Germain “pregazio” je Lyon na gostovanju u utakmici polufinala Kupa Francuske (1:5) te se tako plasirao u finale ovog takmičenja gdje će igrati protiv boljeg iz duela St. Etiennea i Rennesa.

Na početku utakmice viđene su velike prilike na obje strane. Prvo je pokušao Kylian Mbappe, a zatim Leo Dubois. U 11. minuti Lyon je došao u prednost pogotkom Martina Terriera.

Ipak, samo tri minute poslije izjednačio je Mbappe. Do kraja prvog poluvremena dobru šansu imao je Terrier za Lavove, a na drugoj strani prvo je poništen pogodak Edinsonu Cavaniju, a zatim je Urugvajac pogodio stativu.

Lyon je ostao sa igračem manje u 61. minuti kada je Fernando Marcal dobio drugi žuti karton, a onda ih je PSG pregazio. Prvo je pogodio Neymar iz penala u 64. minuti za 1:2, a do kraja pogađao je dva puta Mbappe kompletiravši hat-trick i jednom Pablo Sarabia.