PSG odnio puni plijen sa Velodromea, Mbappe dokazao da je najubojitiji igrač nakon kontri

Paris Saint-Germain odnio je puni plijen sa Velodromea, a savladali su Marseille u utakmici 24. kola francuske Ligue 1 (0:2).

Već u devetoj minuti Parižani su došli do prednosti. Kylian Mbappe pokazao je koliko je brz i zatresao je mrežu domaćih. Ovo mu je bio 21. pogodak nakon kontri od trenutka kada je debitovao u Ligue 1, a u tom periodu nijedan fudbaler nije postigao višegolova na ovaj način u pet najjačih evropskih liga.

Mauro Icardi je u 24. minuti udvostručio prednost gostiju, a na čudan način postigao je pogodak glavom. Do kraja utakmice obje ekipe su imale nekih šansi, međutim rezultat se nije mijenjao i Parižani su došli do trijumfa.

U finišu utakmice Dimitri Payet je dobio crveni karton. Ovo mu je bilo treće isključenje od početka prošle sezone, a u tom periodu nijedan drugi igrač nije dobio više crvenih.