PSG iz penala u finišu susreta došao do preokreta i pobjede protiv Angersa na Parku Prinčeva

Paris Saint-Germain je na Parku Prinčeva savladao Angers u utakmici desetog kola francuske Ligue 1 rezultatom 2:1.

Na startu utakmice PSG je prijetio preko Kyliana Mbappea i Rafinhe, ali u drugom dijelu prvog poluvremena Angers je bio veoma opasan i u 36. minuti Sofiane Boufal je pogodio za vodstvo gostiju.

PSG je krenuo veoma ofanzivno u drugom dijelu utakmice, a imao je šanse preko Rafinhe i Mbappea. U 69. minuti Danilo je glavom postigao pogodak za izjednačenje.

Domaći su nastavili napadati. Ander Herrera je poslao loptu pored gola u 72. minuti. Bastien Dechepy je u 86. minuti pokazao na bijelu tačku, a siguran sa penala bio je Mbappe za 2:1.