Prvi rival apsolviran: City trijumfalno krenuo u skidanje Liverpoola s trona

Fudbaleri Manchester Cityja slavili su rezultatom 3:1 na gostovanju Wolverhamptonu u drugom kolu engleske Premier lige.

City je bio slobodan u prvom kolu jer je dobio dopust, a u drugom kolu čekao ga je nešto teži ispit, na gostovanju ambicioznim Vukovima.

Ipak, Građani su iskazali ambicije da vrate titulu i to su pokazali odmah. Nakon pola sata igre već je bilo 0:2. Prvo je u 20. minuti Kevin De Bruyne sa bijele tačke pogodio za 0:1, a desetak minuta kasnije izvrsnu akciju krunisao je Phil Foden.

Nadu je domaćinu vratio Raul Jimenez golom glavom u 78. minuti, da bi konačnih 1:3 postavio Gabriel Jesus u posljednjim trenucima meča.