Prvenstvo BiH za košarkaše: Borac savladao Mladost i prekinuo mini-seriju poraza

Košarkaši Borca, nakon dva vezana poraza (od Slobode i Posušja), večeras su ostvarili pobjedu u susretru 13. kola Prvenstva BiH.

Banjalučani su na svom parketu savladali Mladost, 83:70.

Gosti iz Mrkonjić Grada su bili u vodstvu nakon prve četvrtine (14:20), ali i na poluvremenu (36:37). Banjalučki tim slomio je otpor Mladosti tek u zadnjoj dionici.

Kod Borca su najefikasniji bili Diante Baldwin (22 poena) i Kosta Kondić (17), kod Mladosti su se istakli Nemanja Milošević (19 poena) i Miljan Marković (po 11 poena i skokova).

Borac je trenutno na omjeru 10-2, poput Širokog, a Mladost ima četiri pobjede iz deset mečeva.