Prvenstvo BiH u košarci: Debakl Borca u Čapljini, Mladost nastavila crni niz

Odigrane su dvije zaostale utakmice iz petog i sedmog kola Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci, a Borac je doživio debakl u Čapljini (95:68), dok je Mladost iz Mrkonjić Grada nastavila crni niz i poražena je protiv Leotara na domaćem terenu (72:77).

Čapljina je na startu utakmice protiv Borca napravila seriju od 10:0 i do kraja susreta nije ispuštala rezultat. Domaći su za poluvrijeme ubacili 50 poena, a Borac 33 i bilo je već tada sve jasno. U nastavku prednost Čapljine je samo rasla i na kraju su slavili sa 27 poena prednosti (95:68).

Sudžum je vodio Čapljince do trijumfa sa 19 poena, osam skokova i asistencijom, kao i Jugović sa 18 poena, pet skokova i osam asistencija. U redovima Borca najraspoloženiji bio je Amarikanac Davis sa 17 poena te po četiri skoka i asistencije.

Mladost je upisala i peti uzastopni poraz u domaćem prvenstvu. Vodstvo se smjenjivalo u prvom dijelu, a u trećoj četvrtini domaći su imali osam poena prednosti. I do kraja dionice, ne samo da su ispustili prednost, nego su i zaostajali sedam poena poena. Domaći su u četvtoj četvrtini u nekoliko navrata prijetili, no gosti su slavili (72:77).

Šoršević Marinković je imao 20 poena, deset skokova i asistenciju, no to nije pomoglo domaćima. Dobru partiju u poraženoj ekipi pružio je i Lakić sa 16 poena i 14 skokova. Najefikasniji u redovima Leotara bio je Durasović sa 16 koševa, šest skokova i dvije asistencije.