Prvenstvo BiH: Promo razbijen u Boriku, peti uzastopni domaći trijumf Borca

Košarkaši Borca lako i ubjedljivo slavili su u meču 18. kola prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci protiv Proma rezultatom 83:53.

Tim iz Donjeg Vakufa u Boriku večeras nije bio dostojan rival. Borac je od prve dionice imao dvocifrenu prednost i ona se do samog kraja samo povećavala.

Krajem prvog poluvremena Borac je stigao i do 30 poena prednosti te se to zadržalo do posljednjih minuta i samog kraja.

Nikola Tanasković je sa 23 poena bio najefikasniji u Borcu, dok su kod gostiju svega dvojica igrača postigla po 10 poena. U pitanju su Miloš Kostić i Carren DeRoyce Wilson.

Inače, nakon dva uvodna poraza na svom terenu, Borac je sada vezao pet trijumfa kod kuće u dvorani Borik.