Prvenstvo BiH: Nedim Mustafica vodio Promo do pobjede protiv Leotara

Promo je u utakmici 17. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci pobijedio Leotar na svom terenu rezultatom 81:65, a do trijumfa ih je vodio Mustafica sa double-double učinkom.

U prvoj dionici viđeno je samo 20 poena, a ista je pripala domaćima rezultatom 13:7. U drugom periodu Promo je došao i do dvocifrene prednosti, ali je na odmor otišao sa pet poena prednosti (29:24).

Promo je sjajno odigrao treću četvrtinu i u posljednjih deset minuta ušao je sa 17 poena prednosti (59:42), što Leotar nije mogao ugroziti.

Mustafica je vodio Promo do trijumfa sa 20 poena, deset skokova i dvije asistencije, a pratio ga je Wilson sa 18 poena, šest asistencija i tri skoka. U poraženoj ekipi najefikasniji bio je Đurasović sa 15 poena, a tome je dodao i pet skokova.