Prve utakmice drugog pretkola EL: Dudelange napravio veliki preokret u Makedoniji, pobjeda Armenaca

Prve tri utakmice današnjeg programa kvalifikacija Evropske lige su iza nas, a prednost pred revanš ostvarile su ekipe Ararata i Dudelangea, dok je jedan meč okončan neriješenim rezultatom.

U prvom meču dana Ararat je opravdao ulogu favorita protiv Lincolna i slavio rezultatom 2:0. Oba pogotka postignuta su u prvom dijelu igre, pogađali su Anton Kobyalko i Alphonse, tako da su Armenci ostvarili solidnu prednost pred revanš na Gibraltaru, gdje će također imati ulogu favorita.

Mnogo više uzbuđenja vidjeli smo u drugom duelu u kojem su Torshavn i Linfield remizirali rezultatom 2:2. Gosti iz Sjeverne Irske poveli su u drugoj minuti golom Waterwortha, ali je do poluvremena Torshavn poravnao sa bijele tačke.

Isti igrač doveo je ponovo u prednost Linfield, sa bijele tačke dvije minute prije kraja, ali je već u narednom napadu Paetur Petersen postavio konačnih 2:2.

Učesnik prošlosezonske grupne faze Evropske lige, Dudelange, velikim preokretom u Makedoniji slavio je rezultatom 2:1 protiv Shkendije.

Agim Ibraimi je doveo Makedonce u vodstvo već u sedmoj minuti sa bijele tačke, ali su u posljednjih pola sata gosti iz Luksemburga napravili preokret. Prvo je u 64. minuti poravnao Adil Bettaieb, da bi konačnih 1:2 četiri minute kasnije postavio Danel Sinani sa bijele tačke.