Prvak Slovenije se prošetao Islandom: Maribor s Pirićem na golu do sigurne pobjede

Odigrana je i posljednja večerašnja utakmica prvog pretkola Lige prvaka, a u njoj je Maribor slavio na Islandu protiv Valura sa 3:0 i tako sebi obezbijedio miran revanš.

Nije ni u jednom trenutku došlo u pitanje to da će slovenski prvak zabilježiti trijumf na ovoj utakmici, a do vodstva je došao u 43. minuti preko Peričića, koji je pogodio za 0:1.

U drugom poluvremenu je Maribor s još dva gola stavio tačku na ovu utakmicu, a i dvomeč.

Na 2:0 je u 60. minuti povisio Dino Hotić, a i sada je, kao i kod prvog gola, asistent bio Rok Kronaveter.

Podsjećamo, Dino Hotić se početkom ove godine povezivao s reprezentacijom Bosne i Hercegovine, pošto vuče korijene iz naše zemlje…

Na kraju je u 89. minuti sjajnu partiju pogotkom zaključio Rok Kronaveter, koji je postavio konačnih 0:3. Tako se Maribor prošetao Islandom, te će revanš u Ljudskom vrtu biti čista formalnost.

Bh. golman Kenan Pirić je na golu Maribora proveo svih 90 minuta i sačuvao je svoju mrežu. Jasmin Mešanović je u igru ušao u 89. minuti susreta.