Prva pobjeda Tuzlaka u Drugoj ABA ligi: Bivši prvak Evrope kapitulirao u Mejdanu!

Sloboda je ostvarila prvu pobjedu u ABA ligi 2, a u četvrtom kolu na domaćem terenu pobijedili su bivšeg prvaka Evrope Split rezultatom 84:73.

Split je u prvoj četvrtini u nekoliko navrata imao prednost, međutim Sloboda je preokrenula rezultat i na kraju prve dionice imala je prednost od četiri poena (27:23). Na početku drugog perioda gosti su uspjeli izjednačiti, ali to je bilo sve. Tuzlaci su ponovo došli u prednost i na odmor otišli sa šest poena “viška” (45:39).

Sloboda je odlično počela treću četvrtinu i došla do čak 15 poena prednosti, ali nekadašnji prvak Evrope uspio je do spustiti na 11 poena do kraja dionice, tako da se u posljednjih deset minuta ušlo rezultatom 64:53. Tuzlanski klub u četvrtom periodu nije dozvoljavao Splitu da mu zaprijeti, te je čuvao stečenu prednost i na kraju slavio sa 84:73.

Najefikasniji u redovima Slobode bio je Amar Gegić sa 16 poena, sedam skokova i isto toliko asistencija, dok je Walter Denzel Gregg imao učinak od 14 poena, šest skokova i tri asistecije. Dejan Janjić dodao je 13 poena. U poraženoj ekipi Darko Bajo je ubacio 20 poena, a 12 je dodao Mateo Kedžo.