Prva pobjeda Contea u novom klubu: Tottenham savladao Leeds nakon preokreta

Nakon remija sa Evertonom (0:0), italijanski stručnjak Antonio Conte upisao je prvu pobjedu za kormilom Tottenhama.

Fudbaleri londonskog tima pobijedili su na svom stadionu Leeds United rezultatom 2:1 u 12. kolu Premiershipa.

Tottenham je odigrao očajno prvo poluvrijeme, u kojem je Leeds u potpunosti dominirao i zasluženo poveo.

Leeds je imao posjed lopte, stvarao je šanse, a poveo je u 44. minutu kada je Harrison centrirao kroz peterac, a James savladao Llorisa za 0:1.

Tottenham je zaigrao mnogo bolje u nastavku, Kane je pogodio stativu u situaciji jedan na jedan, a potom je i Son pogodio prečku. U 58. minutu ofanziva se isplatila, Lucas Moura je vratio povratnu za Hojbjerga koji je pogodio za 1:1.

Taj pogodak dao je vjetar u leđa domaćoj ekipi, a u 69. minutu Tottenham je preokrenuo uz dosta sreće. Dier je izveo slobodnjak, lopta se odbila od živog zida do stative i potom do Reguilona koji je naletio za 2:1.

Tottenham je uspio sačuvati prednost i sa tri boda skočiti na sedmo mjesto sa 19 bodova, koliko imaju i Wolvesi, dok je Leeds ostao prvi iznad crte sa 11 bodova.