Prva liga RS: Prijedorski Rudar slavio u Foči i iskoristio kiks Zvijezde 09

Rudar Prijedor nakon drugog proljetnog kola ima dva boda prednosti u odnosu na Zvijezdu 09, prvog konkurenta za osvajanje titule u prvoj ligi RS i povratak u m:tel Premijer ligu BiH.

Prijedorčani su danas, na Gradskom stadionu u Foči, savladali Sutjesku sa ubjedljivih 1:3, dok je u isto vrijeme tim iz etno-sela Stanišići kiksao u Ugljeviku u duelu sa dobojskom Slogom (2:2), pa će “rudari” uz odstojanje od tri koraka dočekati naredni vikend i međusobni duel sa Zvijezdom 09.

U ranoj fazi meča, Luka Kulenović je doveo Rudar Prijedor u vođstvo, Igor Mirković je vratio Fočake u igru golom iz jedanaesterca, ali za sigurnu pobjedu gostiju pobrinuli su se Slaven Stjepanović i Demir Jakupović, piše Mondo.

Da ovo popodne neće biti uspješno za Zvijezdu 09, nagovijestio je Obrad Starčević pogotkom za 0:1 u trećem minutu.

Uzvratio je domaćin petnaestak minuta prije odlaska na odmor sa “kreča” preko Ognjena Stjepanovića, ali je novu prednost gostima, koju su očuvali do kraja, donio Saša Perić u 53. minutu.

Od ostalih rezultata 17. runde, svakako treba izdvojiti “petardu” banjalučkog Željezničara u duelu sa Slobodom (5:1), ekipom koja je ovo kolo dočekala na trećem mjestu.

Dvostruki strijelac za tim sa “Predgrađa” bio je napadač Bojan Marković, koji se u Željezničaru nalazi na pozajmici iz banjalučkog Borca.