Prva liga Federacije BiH dobila dva nova člana: Gradina i Tomislav ušli u viši rang

Dobili smo dva nova člana Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine nakon što su završene revanš utakmice doigravanja, a to su HNK Tomislav i OFK Gradina.

HNK Tomislav je i u revanšu pobijedio NK Podgrmeč iz Sanskog Mosta. Domaći su slavili sa 2:0, a pogotke su Ivan Petrović i Josip Stipić.

Nakon što je prvi susret u Jelahu završen neriješeno (1:1), Gradina je danas na svom terenu deklasirala Borac rezultatom 5:1.

Borac je poveo golom Benjamina Đedovića u 37. minuti, a klub iz Srebrenika izjednačio je preko Dine Andrića u finišu prvog poluvremena.

U drugom dijelu Gradina je postigla još četiri pogotka, a strijelci su bili dva puta Eldin Hasanbegović, te po jednom Almir Omeroviić i Samir Isanović, koji je promašio jedanaesterac.