Prva liga FBiH: Velika fešta u Vrapčićima, fudbalerima Igmana ipak nije bilo do slavlja

Utakmicama 30. kola završeno je takmičenje u ovoj sezoni Prve lige FBiH, a od ranije je bilo poznato da je putnik u Premijer ligu ekipa Veleža.

Tako je u posljednjem kolu u Vrapčićima priređena velika fešta povodom povratka Rođenih u elitu, a prepun stadion je dočekao goste iz Konjica – ekipu Igmana.

Igmanu su bodovi bili potrebni za opstanak, ali na kraju nisu do njih uspjeli doći pa fudbalerima ovog kluba nije bilo do nikakvog slavlja.

Velež je poveo preko Nusmira Fajića u 20. minuti, ali je samo dva minuta poslije Senad Kašić poravnao na 1:1 s penala.

Novi penal je za Igman dosuđen u 35. minuti, a ovaj put je Tatar bio siguran za 1:2.

Na kraju Rođeni nošeni velikom podrškom s tribina stižu do preokreta. Ponovo je pogađao Fajić, koji je stigao i do hat-tricka i tako ovjerio pobjedu Veleža (4:2) i veliki povratak u Premijer ligu.

Igman je tako završio na 13. poziciji na tabeli, koja će u slučaju da Klis ne bude prvak Druge lige (grupa Jug), voditi u niži rang takmičenja.

Ipak, dobre vijesti za Igman su da je ekipa iz Buturović polja lider, a ne može ući u Prvu ligu FBiH, jer ne ispunjava potrebne uslove. Naime, Klis nema juniorski pogon u svom klubu, a to je uslov koji jedan klub mora ispuniti da bi igrao ovaj rang takmičenja…

U ostalim utakmicama smo također vidjeli dosta golova. TOŠK j e na domaćem terenu pet golova “utrpao” Novom Travniku (5:1), a Slaven je sa nevjerovatnim trijumfom od 6:0 nad Metallegheom ovjerio siguran opstanak

S visokih 5:2 je trijumfovala i Čapljina, koja je dočekala odavno prežaljenu Bosnu na svom stadionu.

Olimpik, koji je dugo bio u velikoj borbi s Veležom za Premijer ligu, doživio je težak poraz na gostovanju kod Orašja (3:1).