Prva liga FBiH: Posušje iz penala do pobjede i liderske pozicije, Jedinstvo slavilo na Piroti

Posušje je novi lider Prve lige FBiH, barem privremeno dok sutra svoj meč ne odigra Bratstvo u gostima kod TOŠK-a.

Posušaci su slavili sa minimalnih 0:1 u Konjicu, savladali su domaći Igman pogotkom Luke Lučića sa bijele tačke u 75. minuti.

Povratak u borbu za vrh najavilo je Jedinstvo. Bihaćka ekipa pobijedila je na Piroti domaći Travnik, također sa 0:1. Gol vrijedan tri boda donio je Samardžić pogotkom u 52. minuti, na asistenciju Bešagića.

Rudar je u Kaknju deklasirao 5:0 goste iz Orašja golovima Gačana (dva), Kobilice, Čehajića i Bešića.

Novi poraz je upisao GOŠK, hercegovačka ekipa očito nikako ne može da se izvuče iz krize, dok je značajnu pobjedu ostvarila Zvijezda u Živinicama (0:1).