Prva liga FBiH: Olimpik minimalcem ostao na vrhu, Budućnost deklasirala Zvijezdu

Olimpik je u 4. kolu Prve lige Federacije BiH na Otoci savladao Čapljinu sa 1:0 i zadržao je maksimalan učinak i lidersku poziciju.

Do minimalnog, ali vrijednog slavlja Vukovi su stigli golom Stojanovića u 38. minuti, koji je nakon kornera bio najsnalažljiviji u gužvi za 1:0.

U jednom od najzanimljvijih mečava, Budućnost je u Banovićima deklasirala gradačačku Zvijezdu 5:0. Domaći su autogolom načeli popularne Zmajeve, a u nastavku su posao završili Sulejmanović, Trumić, Smajlović i Blagojević.

Kaknjski Rudar je pogotkom Kovača nadigrao Metalleghe sa 1:0. Bajićev gol iz penala i autogol Ćulova bili su dovoljni za trijumf Bratstvu protiv Goražda 2:1, a strijelac za goste bio je Kurtović.

Travnik je kao gost razbio Orašje i golovima dvostrukog strijelca Šere i Vujice pobijedio je 1:3. Počasni pogodak za domaće postigao je Vidović.