Prva liga FBiH: Novajlija na “domaćem” terenu stigao do nove pobjede, slavili i GOŠK i Rudar

Odigrana su posljednja tri duela 2. kola Prve lige FBiH, a na njima smo vidjeli osam pogodaka.

Najviše ih je palo u Hadžićima, gdje je Radniku gostovao kakanjski Rudar, te slavio sa 1:3 u dosta dobroj utakmici.

Ljuca je bio jedini strijelac za domaće, dok su za goste pogađali Gačan, Dervišević i Kobilica.

Jedan od favorita za ulazak u Premijer ligu GOŠK, upisao je prvi trijumf sezone, pošto je u Gabeli s minimalnih 1:0 savladao Čapljinu.

Čovjek odluke bio je Jusufbašić, koji je mrežu Čapljine tresao u 30. minuti utakmice.

Novajlija u ligi Vis Simm-Bau, nastavio je sa jako dobrom igrom, te nakon trijumfa u prvom kolu slavio i u drugom. Ovaj put su bili bolji od TOŠK-a sa 2:1, a utakmica je odigrana u Tešnju, pošto je upravo TOŠK izašao u susret Vis Simm-Bauu i dopustio da igraju na Lukama jer njihov teren u Kosovi ne ispunjava uslove.

Kovač je nominalne domaćine doveo u vodstvo već u 14. minuti, ali TOŠK u 65. preko Nuhanovića dolazi do poravnanja od 1:1.

Ipak, da tri boda ostanu u Kosovi pobrinuo se Nermin Hadžić, koji 15. minuta prije kraja pogađa s bijele tačke za 2:1.