Prva liga FBiH: Lideru bod u Gradačcu, hat-trick Samardžića u pobjedi Jedinstva

Lider Prve lige FBiH osvojio je bod u gostima kod Zvijezde u Gradačcu, što znači da će Igman preuzeti vrh tabele ukoliko sutra savlada TOŠK na svom terenu.

Zvijezda je povela već u petoj minuti preko Huseinbašića, da bi svega dvije minute kasnije Tipurić izjednačio za GOŠK. Ispostavilo se da su to bili jedini golovi na meču.

Ekipa Jedinstva, koja grca u finansijskim problemima, savladala je Tomislav skoro rutinski. Uz hat-trick Sinana Samardžića Bišćani su slavili sa 3:1.

Susret bez pogodaka odigrali su Simm Bau i Mladost, istim rezultatom okončana je i utakmica Orašje – Radnik.