Prva liga FBiH: Goražde u derbiju bolje od TOŠK-a, Igmanu bodovi spasa protiv Rudara

Odigrane su četiri utakmice 18. kola Prve lige FBiH. Najzanimljivije je bilo na derbiju u Goraždu, gdje je domaćin savladao TOŠK sa 2:1.

Blagojević je već u trećoj minuti doveo domaćine u vodstvo, da bi Škrijelj izjednačio u 32. minuti. No, u 54. minuti ponovo na scenu stupa Blagojević, koji pogađa za 2:1. Ispostavit će se da je to bio i konačan rezultat.

Susret su pratile i nemile scene, zamalo je došlo do opšteg fizičkog obračuna između predstavnika klubova na tribinama.

Goražde je s ovim trijumfom skočilo na treće mjesto tabele, TOŠK ostaje na drugoj poziciji, uz identičan broj bodova kao i lider Posušje (34), ali s utakmicom više.

Igman je ugrabio značajne bodove u borbi za opstanak i to protiv Rudara (1:0), kojeg je ovaj poraz udaljio od borbe za sami vrh. Seid Zukić je na asistenciju iskusnog Zajka Zebe postigao pobjedonosni pogodak u 37. minuti.

Dramatično je bilo u Orašju, gdje je Budućnost slavila sa 1:2 i to pogotkom Husića s bijele tačke, minut prije kraja utakmice. Domaći tim je meč okončao s dva igrača manje.

U Bihaću, domaće Jedinstvo i Bratstvo iz Gračanice su podijelili bodove u susretu bez golova (0:0).