Prva liga FBiH: Bratstvo ponovo lider, Jedinstvo do trijumfa nad Rudarom u posljednjim minutama

Bratstvo iz Gračanice, barem nakratko, preuzelo je ponovo lidersku poziciju Prve lige FBiH.

Na svom terenu Bratstvo je savladalo Slaven iz Živinica sa 2:0 golovima Maida Jaganjca i tako se izjednačilo po broju bodova sa Posušjem na vrhu tabele (ali uz bolju gol-razliku). Ukoliko Posušaci sutra dožive poraz u Gabeli kod GOŠK-a, Bratstvo će ostati lider.

Važnu pobjedu ostvarilo je Jedinstvo u Bihaću, tri boda je donio Dženan Haračić pogotkom tri minute prije kraja meča protiv Rudara iz Kaknja.

Dramatično je bilo u Gradačcu, gdje je Zvijezda dva puta gubila od Travnika (0:1, 1:2), da bi na koncu ipak došla do preokreta i pobjede. Strijelac pobjednosnog gola bio je Aleksandar Milaković u 87. minuti.

Uspješan je bio TOŠK u Banovićima, golovima Mahmutovića i Škrijelja tešanjski tim je savladao domaću Budućnost sa 1:2.