Prosinečki došao do nove pobjede s Kayserisporom, Mešanović postigao pogodak

U utakmici 26. kola turske Super lige Kayserispor je pobijedio Yeni Malatyaspor na svom terenu rezultatom 2:1, a za domaće jedan pogodak je postigao bosanskohercegovački napadač Muris Mešanović.

Viđeno je nekoliko prilika na obje strane prvom poluvremenu, a Kayserispor je u 22. minuti jednu iskoristio. Mensah je sve sjajno uradio i uposlio Mešanovića, koji je zatresao mrežu gostiju za 1:0.

Pedro Henrique je u 42. minuti udvostručio prednost Kayserispora, a u sudijskoj nadoknadi prvog dijela Mensah je promašio penal i propustio dovesti svoj tim u ogromnu prednost.

U drugom poluvremnu Yeni Malatyaspor je dominirao u drugom dijelu, a u 70. minuti Kjartansson je smanjio na 2:1. Ipak, gosti do kraja utakmice nisu uspjeli napraviti ništa više.

Zoran Kvržić je odigrao svih 90 minuta, kao i Mešanović, kojem je ovo bio treći pogodak u prvenstvu turske na devet susreta, a upisao je i jednu asistenciju.

Pogodak Mešanovića možete pogledati OVDJE.