Promo napravio veliko iznenađenje u Mostaru, uloge favorita opravdali Kakanj i Čapljina

Tri utakmice četvrtog kola košarkaškog Prvenstva Bosne i Hercegovine odigrane su večeras, a Promo je napravio veliko iznenađenje u Mostaru savladavši Zrinjski (89:91).

Promu je pripala prva četvrtina rezultatom 17:22, ali je u nastavku Zrinjski uspio preokrenuti na odmor otići sa prednošću od tri poena (49:46). Dvije minute prije kraja domaći su imali pet poena prednosti, ali su to prokockali u finišu i Promo je došao do trijumfa.

Carable Ervin Ii je vodio Promo do pobjede sa 26 poena, deset skokova i sedam asistencija. Prince Orizu je dodao 16 poena. U redovima Zrinjskog najefikasniji je bio Ted Kapita sa 17 poena, dok su po dva manje postigli Stefan Glogovac i Aleksandar Danilović.

Čapljina je protiv Vogošće opravdala ulogu favorita i slavila sa 92:79. Nakon prvog dijela utakmice domaći su imali prednost od 16 poena, te su u nastavku uspjeli to zadržati i slaviti. Najraspoloženiji bio je Vladimir Ivelja sa 14 poena, dok kod gostiju niko nije bio dvocifren. Najefikasnji bio je Haris Genjac sa sedam poena.

Kakanj je pobijedio Mladost iz Mrkonjić Grada sa 83:79. Ermin Dedić je vodio domaće do trijumfa sa 18 poena, dok je Adnan Arslanagić dodao 13 poena, a Nermin Buza 11. U poraženoj ekipi Gojko Sudžum je ubacio 19 poena, a Stefan Mijović je dodao 13.