Prokletstvo Warriorsa: Oporavak Klaya Thompsona trajat će duže od pola godine

Bek Golden Statea Klay Thompson pokidao je ukrštene ligamente lijevog kolena u šestom meču finala NBA lige protiv Toronta, izjavio je za ESPN njegov menadžer Greg Lawrence.

Prema prvim procjenama Thompson se na teren neće vratiti prije februara ili marta sljedeće godine.

Raptorsi su pobjedom 114:110 ukupnim rezultatom u seriji 4-2 prvi put u historiji osvojili titulu, a pitanje je kako bi se meč završio da je sjajni šuter ostao na terenu.

Thompson se povrijedio dvije minute prije kraja treće četvrtine kod rezultata 83:80 za Warriorse. Danny Green je faulirao igrača domaćeg tima prilikom pokušaja da zakuca i odmah se posumnjalo na tešku povredu.

Klay Thompson je uz pomoć saigrača krenuo ka svlačionici, međutim ubrzo se vratio i izveo slobodna bacanja, a onda ponovo napustio parket. Tokom posljednje četvrtine na štakama je otišao iz Oracle Arene.

Warriorsi su u petom meču ostali i bez Kevina Duranta, koji će zbog operacije ahilove tetive najvjerovatnije propustiti cijelu sljedeću sezonu.