Priredili iznenađenje: Klub star 120 godina na pragu ulaska u Bundesligu prvi put u historiji

Holstein Kiel napravio je iznenađenje u prvoj utakmici doigravanja za Bundesligu protiv Kolna, a slavili su na gostovanju na RheinEnergie stadionu rezultatom 0:1 i tako su napravili korak ka najvišem rangu njemačkog fudbala.

Nije bilo previše uzbuđenja u prvom poluvremenu, a u sudijskoj nadoknadi Ondrej Duda je imao najbolju priliku. Gosti su došli do prednosti u 59. minuti kada je pogodak postigao Simon Lorenz. Nedugo nakon toga na drugoj strani Ellyes Skhiri je imao veliku šansu.

Koln je u nastavku kreirao nekoliko veoma opasnih prilika, a najviše je prijetio Duda. Međutim, blizu drugog gola bio je Kiel u 78. minuti kada je Janni-Luca Serra pogodio prečku. Do kraja nije bilo promjene i Kielu ostaje da odbrani prednost u revanšu na svom terenu kako bi se plasirao u Bundesligu.

Kiel je klub star 120 godina, a do sada nikada nije bilo bliže plasmanu u Bundesligu.

Holstein Kiel je ove sezone napravio i senzaciju u DFB Pokalu, kada su u januaru izbacili velikana Bayern Munchen i tako spriječili Bavarce da dođu do duple krune.