Primorska ostvarila ubjedljivu pobjedu protiv Laškog, Lazić bio jedan od najboljih na terenu

Primorska je ostvarila ubjedljivu pobjedu protiv Laškog u prvom kolu slovenskog košarkaškog prvenstva rezultatom 115:73, a reprezentativac Bosne i Hercegovine Aleksandar Lazić bio je jedan od najboljih na parketu.

Na početku utakmice Primorska je otvorila utakmicu serijom od 7:0, a nakon prve četvrtine njihova prednost iznosila je 17 poena (33:16). Domaći su u drugoj dionici povećavali prednost, te su sa 26 poena “viška” otišli na odmor (62:36).

Treća dionica je bila poprilično izjednačena, mada je i ona pripala Primorskoj sa dva razlike. Domaći su nastavili u dobrom tempu u posljednjih deset minuta igre i “pregazili” Laško do kraja susreta ostvarivši pobjedu od 42 poena razlike (115:73).

Lazić je bio jedan od najboljih na parketu, a postigao je 13 poena uz pet skokova i tri asistencije. Kod Primorske najefikasniji bio je Marinković sa 18 poena, a jedna manje je dodao Dimec. U poraženom timu Kusovac je ubacio 20 poena, a Joseph 13.