Primera: Real Madrid doživio novi poraz, borba za Ligu prvaka još uvijek nije gotova

Odigrane su sve utakmice 37. kola španske La Lige, a Real Madrid danas je doživio 11 poraz u ovoj sezoni, dok su još uvijek tri kluba u borbi za četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Real Madrid je poražen na gostovanju kod Real Sociedada (3:1). Kraljevski klub je poveo u šestoj minuti preko Diaza, ali su u nastavku domaći postigli tri gola, a strijelci su bili Merino, Zaldua i Barrenetxea Muguruza. Kraljevi su od 39. minute igrali sa igračem manje, jer je Vallejo dobio crveni karton, a Willian Jose je promašio penal za Sociedad.

Valencia je iskoristila kikseve Getafea i Seville, te je pobjedom protiv Alavesa (3:1) preuzela četvrtu poziciju. Gosti su poveli preko Navarra u 12. minuti, ali Šišmiši su zatim tri puta tresli mrežu Alavesa. Soler, Mina i Gameiro su bili strijelci.

Getafe je porazom od Barcelone izgubio četvrtu poziciju (2:0). Vidal je pogodio za Katalonce, te je Dakonam postigao autogol. Sevilla koja je također u borbi za Ligu prvaka remizirala je sa Atletico Madridom (1:1). Koke je pogodio za domaće, a Sarabia za goste.