Prijateljska utakmica u Turskoj: Mostarski Velež nadigrao Rumune, dva gola Behrama

Fudbaleri Veleža ostvarili su pobjedu na pripremama u Turskoj. Nakon remija protiv Kairata (3:3), Rođeni su danas savladali rumunskog drugoligaša Farul Constantu sa 3:1, prenosi Faktor

Mostarci su poveli u 20. minuti kada Behram sa 11 metara pogađa mrežu Rumuna. Samo pet minuta kasnije bilo je 2:0, a strijelac je Cvijanović.

Izabranici Ibre Rahimića su nastavili su napada sa željom da osiguraju pobjedu već u prvom dijelu. Isplatilo im se to u 30. minuti, kada je Behram pogodio drugi put.

Farul je u drugom dijelu uspio da dođe samo do počasnog pogotka, dok je Velež imao prilike preko Zvonića, Samardžića i Vehabovića.

Rođeni su meč počeli u sastavu: Bobić, Alikadić, Marques, Kuduzović, Mešanović, Ćosić, Behram, Lucas, Ovčina, Cvijanović i Brandao. U drugom poluvremenu priliku su dobili: Rahimić, Biševac, Zvonić, Mrgan, Dario, Zeljković, Alagić, Vehabović, Dudić, Samardžić i Ovčina.