Preokret u zadnjoj četvrtini: Bosnić i Penava s Monsom se plasirali u četvrtfinale FIBA Europe Cupa

Selektor košarkaških Zmajeva Vedran Bosnić i naš reprezentativac Ajdin Penava plasirali su se u četvrtfinale FIBA Europe Cupa. Njihov Belfius Mons u susretu osmine finala, odigranom u "balonu" u Nizozemskoj, savladao je ukrajinski Prometey.

Selektor košarkaških Zmajeva Vedran Bosnić i naš reprezentativac Ajdin Penava plasirali su se u četvrtfinale FIBA Europe Cupa. Njihov Belfius Mons u susretu osmine finala, odigranom u “balonu” u Nizozemskoj, savladao je ukrajinski Prometey.

Ukrajinci su većim dijelom utakmice bili u vodstvu, da bi belgijski tim koji predvodi bh. stručnjak u posljednjoj četvrtini kreirao preokret te došao do trijumfa.

Četvrtu dionicu Mons je riješio u svoju korist s ubjedljivih 37:21, a meč je okončan rezultatom 88:81.

Najefikasniji u Bosnićevom timu bili su Jabril Durham (27 poena) i Arik Smith (16 poena). Ajdin Penava je bio najbolji skakač na utakmici (osam skokova), a za nešto više od 15 minuta u igri također je upisao tri poena.

Naredni protivnik Monsa je bolji iz duela poljskog Stala i nizozemskog Den Boscha.