Preokret u režiji Paragvajca: Čelik savladao Zvijezdu 09 za sretan kraj turbulentne sedmice

Nakon burne sedmice, fudbaleri Čelika konačno su priredili malo radosti svojim navijačima. Zenički tim nakon preokreta je savladao Zvijezdu 09 i osvojio bodove koji će barem privremeno donijeti stabilniju atmosferu u timu.

Nakon burne sedmice, fudbaleri Čelika konačno su priredili malo radosti svojim navijačima. Zenički tim nakon preokreta je savladao Zvijezdu 09 na Bilinom polju i osvojio bodove koji će barem privremeno donijeti stabilniju atmosferu u timu.

No, počelo je jako loše za domaći tim. Već u petoj minuti gosti su poveli, Đelmić je nakon sjajne kontre zabišao Čelikovog golmana Pavlovića i proslijedio loptu u mrežu za 0:1.

Neko vrijeme je trebalo zeničkom timu da se oporavi od šoka, ali do izjednačenja su puleni Slaviše Božičića došli u 27. minuti. Strijelac je bio Paragavajac Carlos Leon Filipetto, i to nakon što je prethodno Anel Dedić glavom pogodio stativu.

Svega četiri minute kasnije Južnoamerikanac je opet strijelac. Okić mu je petom ostavio loptu, a fudbaler Čelika dalekometnim šutem “probio” mrežu Zvijezde 09 za preokret.

U drugom poluvremenu nije bilo golova, ali šansi jeste. Sijevalo je na sve strane, u nekoliko navrata Čelik je mogao potvrditi pobjedu, ali i Zvijezda 09 doći do egala. Ipak, rezultat se do kraja nije mijenjao.

Čelik je zabilježio vrijednu pobjedu, “fenjeraš” iz Etno-sela Stanišići novi poraz koji ovaj tim dovodi u sve nezgodniji položaj u borbi za opstanak.

ČELIK – ZVIJEZDA 09 2:1

ČELIK: Pavlović, Brekalo, Ćubara, Salčinović, Huseinbašić, Grahovac, Dedić Pecelj, Jamak, Leon Filipetto Carlos, Okić.

ZVIJEZDA 09: Avramović, Mehmedagić, Correia Chagas Caique Augusto, Đelmić, Marković, Hairlahović, Tojčić, Babić, Stjepanović, Vojinović, Badji.