Preokret u produžecima: Četvrtoligaš izbacio Bayer Leverkusen iz Kupa Njemačke

Fudbaleri Rot-Weiss Essena napravili su veliko iznenađenje u osmini finala Kupa Njemačke pošto su na domaćem terenu savladali Bayer Leverkusen s 2:1, nakon produžetaka.

Pogodaka u regularnom dijelu nije bilo, da bi Apotekari poveli u 105. minutu preko Bailyja, a onda – potpuni preokret.

Član Regionalne lige Zapad, četvrtog ranga takmičenja, uspio se vratiti u život golom Oguzhana Kefkira u 108, da bi devet minuta kasnije Simon Engelmann donio veliku radost svojoj ekipi i kreirao ogromnu senzaciju protiv moćnog bundesligaša.

U drugom meču koji je također počeo u 18.30 sati, poslije 1:1 u regularnom dijelu, ekipa Kiela je eliminisala Darmstadt poslije boljeg izvođenja penala, 7:6.

Domaćin je poveo u 58. minutu golom Jannija Serre, a izjednačujući pogodak bio je djelo Serdara Dursuna.

Poslije veoma uzbudljive penal-serije, Kiel je nakon eliminacije Bayerna isto uradio i sa Darmstadtom, pa sa nestrpljenjem očekuje žrijeb za četvrtfinale Kupa Njemačke.