Premijer liga: Leotar i Sloga u drugom dijelu slomili otpor rivala i upisali domaće trijumfe

Rukometaši Leotara slavili su protiv Gračanice u odličnom meču 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, dok je trijumf upisao i MRK Sloga protiv Bosne iz Visokog.

Leotar je rezultatom 27:23 bio bolji od Gračanice, a veći dio susreta protekao je u uzbudljivoj i neizvjesnoj igri. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 12:12, da bi u posljednjih 10-tak minuta domaći tim riješio utakmicu.

Agresivna i agilna odbrana Leotara nije dozvoljavala lake golove Gračanici, a fenomenalni Tomić bio je nerješiva enigma za odbran gostiju. Serijom 6-1 Leotar je napravio veliku prednost za zasluženu pobjedu.

Zanimljivo je bilo i u Gornjem Vakufu gdje je Sloga kao domaćin slavila protiv Bosne Visoko rezultatom 32:25.

Bosna se dugo borila i imala egal, ali je drugi dio u potpunosti pripao domaćinu koji na krilima golmana Merzada Demirovića bilježi trijumf.