Premijer liga BiH za rukometaše: Borac i Sloga na maksimalnom učinku i poslije mečeva 11. kola

Rukometaši banjalučkog Borca i dobojske Sloge ostali su maksimalni i nakon 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Ekipa trenera Mirka Mikića je slavila u Brčkom 33:23, a posebno u raspucani bili u drugom dijelu kada su postigli čak 20 golova. Prvih 30 minuta završeno je vodstvom Banjalučana 13:10, a zatim je prednost krenula još više da raste.

U pobjedničkom timu opet je najefikasniji bio Aleksandar Milićević sa sedam golova, dok je Nemanja Vučićević dodao šest. U timu Lokomotive Goran Šarenac je imao deset, prenosi SrpskaInfo.

Sloga je sredinom prvog dijela u Trebinju pri rezultatu 6:6 napravila seriju 5:0 kojom se odlijepila i prednost sačuvala do kraja iako je Leotar zaprijetio i u finišu prvog dijela prišao na dva gola manjka. Ipak, u nastavku sjajan je bio golman Milutin Bogdanović koji je imao 15 odbrana, pa su golovima Vladana Đurđevića i Marka Perovića (po sedam golova) Dobojlije došle do pobjede. Bukva je kod Leotara postigao šest golova.

Rezultati 11. kola: Slavija – Konjuh 20:31, Vogošća – Bosna 29:26, Gračanica – Iskra 34:25, Derventa – Krivaja 23:37, Maglaj – Sloboda 28:26, Leotar – Sloga Doboj 24:30, Lokomotiva – Borac 23:33, Izviđač –Sloga GV 16:15.

Plasman: Borac i Sloga Doboj po 20 bodova, Izviđač 18, Krivaja 13, Sloboda 12, Gračanica 12, Vogošća 11, Konjuh 10, Lokomotiva 9, Maglaj 8, Leotar 7, Sloga GV 6, Iskra 4, Bosna, Derventa i Slavija po 2.