Prekinut pobjednički niz Konyaspora, nastupila tri bh. fudbalera

U 14. kolu turske Superlige prekinut je pobjednički niz Konyaspora nakon što su izgubili na gostovanju kod Gaziantepa rezultatom 3:2.

Za Konyaspor su danas nastupili bh. fudbaleri Amir Hadžiahmetović, Marin Aničić i Ibrahim Šehić koji je bio kapiten.

Konya je povela golom Guilhermea Hauberta iz penala već u sedmom minutu, kada je nakon reakcije VAR-a sviran prekršaj Papyju Djilobodjiu.

Ipak, već u 11. minutu Gaziantep stiže do poravnanja preko Stevena Caulkera koji postiže pogodak na asistenciju Alexandru Maxima.

Početak drugog poluvremena donosi i novi pogodak za Gaziantep, a strijelac je bio Muhammet Demir na asistenciju Hamze Mendyija.

Nova reakcija VAR-a donosi pogodak Konyasporu koji je preko Sokola Cikalleshija na asistenciju Serdara Gurlera uspio da izjednači na 2:2.

Ipak, pred sam kraj meča, u 86. minuti, Gaziantep stiže do pobjedonosnog pogotka preko Joaoa Figueirdoa koji je u igru ušao u 13 minuta ranije.

Ovim porazom prekinuta je serija Konyaspora od četiri pobjede za redom u prvenstvu. Ekipa bh. reprezentativaca je poslije 14. kola treća na tabeli sa 26 osvojenih bodova, dok je Gaziantep 12. sa 18 bodova na svom kontu.