Prekinuli neugodnu tradiciju protiv Mladosti: Zec i Krpić donijeli Želji prvi ovosezonski trijumf

Fudbaleri Željezničara upisali su prvu pobjedu u novoj sezoni. Za osvajanje kompletnog plijena na gostovanju kod Mladosti pogodili su Asim Zec i Sulejman Krpić.

Prekinuli neugodnu tradiciju  protiv Mladosti: Zec i Krpić donijeli Želji prvi ovosezonski trijumf

Plavi su još u prvom poluvremenu preuzeli inicijativu. Više su imali loptu u nogama, ali također i stvarali konkretnije prilike. Dvije najbolje propustio je kapiten Sulejman Krpić, koji je u oba navrata šutirao pored gola.

S druge strane, Crnički je mogao dovesti Mladost u vodstvo, ali njegov pokušaj petom u petercu Želje nije se najbolje završio po domaćina.

Početak drugog poluvremena je kasnio zbog sukoba gostujućih navijača i policije. Na kraju su se strasti smirile, susret je nastavljen nakon što su prethodno nogometaši Željezničara odbili ući u teren dok se upravo to ne desi.

U petoj minuti nastavka gosti su poveli. Odličan pas je uputio Mujezinović prema Asimu Zecu, koji istrčava sam pred golmana Mladosti. Njegov šut je blokirao Bukvić, ali lopta se nezgodno odbila i ipak završila u mreži za 0:1.

Prednost Plavih udvostručio je Krpić u 78. minuti. Kapiten Željezničara odlično je skočio i rutinski poentirao glavom za ovjeru pobjede gostujućeg tima.

Mogao je Ermin Zec i povećati prednost, ali nije bio precizan s bijele tačke u sudijskoj nadoknadi. Iskusni napadač jako je loše izveo “panenku” i promašio gol. Srećom, to nije skupo koštalo Plave, koji su prethodno već kaparisali tri boda.

Ovo je ujedno i prvi Željin prvenstveni trijumf ikad u Doboju kod Kaknja, što znači da su Sarajlije konačno prekinule neugodnu tradiciju.

Mladost – Željezničar 0:2 (Zec 50’, Krpić 78’)

MGM Farm Arena u Doboju kod Kaknja. gledalaca oko 2.000. Glavni sudija: Goran Paradžik (Ljubuški).

MLADOST: Bukvić, Horić (Smajlagić), Nikolić, Bajić, Fanimo, Atajić, Hiroš, Hasić, Dragutinović (Biber), Crnički, Isaković.

ŽELJEZNIČAR: Erić, Sipović, Osmanković, Stevanović, Stanić, Hajdarević (Mujezinović), Sadiković, Alispahić, Veselinović, A. Zec (E. Zec), Krpić.