Prce nakon finala EP: Neka ostane upamćeno da smo desetkovani imali Špance do 50. minute

Švedska je osvojila titulu prvaka Evrope u rukometu savladavši Španiju u nevjerovatnom finalu rezultatom 27:26, a nakon ovog meča oglasio se i legendarni Nikola Prce.

Finale Evropskog prvenstva odlučio je sedmerac u posljednjim trenucima meča, a Prce je posebno istakao da treba ostati upamćeno da smo na ovom prvenstvu sjajno igrali protiv Španaca u prvoj fazi takmičenja.

“Čestitke momčadi Švedske na zasluženoj tituli prvaka Europe! Ovo je bilo “ludo” prvenstvo, na ivici regularnosti. Ipak, neka ostane upamćeno po tome da su naši mladi debitanti imali privilegiju igrati sa europskim prvakom i viceprvakom u istoj skupini. Neka ostane upamćeno i da smo bez ijednog ljevaka u timu, potpuno desetkovani, imali Španjolce do 50. minute. A, oni su danas imali napad za titulu. Zato je rukomet toliko zanimljiv i sjajan sport”, napisao je Prce.

Zmajeve sada očekuju mečevi baraža za Svjetsko prvenstvo 2023. godine. Ukoliko savladamo Grčku, igrat ćemo protiv Crne Gore za plasman na smotru najboljih svjetskih selekcija.

“Na koncu, najvažnije je da naša zemlja nastavi kontinuitet odlazaka na velika natjecanja. Mi smo sportska nacija i zaslužujemo biti na velikim evropskim i svjetskim pozornicama. Zaslužuju to i naši navijači. Zato momci, glavu gore i sretno u baražu za svjetsko prvenstvo, prvo sa Grcima, a onda, ako Bog da, i sa Crnogorcima. Idemo jako i hrabro”, dodala je legenda bh. rukometa.

Podsjetimo, Prce se nastupima na Evropskom prvenstvu oprostio od dresa reprezentacije BiH.