Potpuna ludnica na Hawthornsu: Alisson duboko u nadoknadi pogodio za trijumf Liverpoola

Putpunu ludnicu vidjeli smo danas u meču 36. kola Premiershipa između WBA i Liverpoola na Hawthornsu.

Činilo se da će Redsi napraviti veliki kiks i ostati bez šansi za plasman u Ligu prvaka, ali duboko u sudijskoj nadoknadi ukazao se njihov golman Alisson u kaznenom prostoru domaćina te postigao gol za trijumf!

Bilo je do tada 1:1. Golom Robson-Kanua iz 15. minute vodio je West Bromwich, a poravnanje Liverpoolu donosi Salah u 33. minuti.

Potom dugo Kloppov tim nije mogao da nađe put do mreže gola domaćina, a po isteku sudijske nadoknade na jedan korner u kazneni prostor WBA ide i golman Alisson. Upravo je Brazilac dočekao centaršut Alexander-Arnolda, a potom u maniru rasnog strijelca fantastičnim udarcem glavom poslao loptu u gol za 1:2.