Posušje nastavilo impresivan niz, u narednom kolu bi mogli osigurati plasman u PLBiH

Posušje je nastavilo impresivan niz bez pobjede, a sada on iznosi deset utakmica. U današnjoj utakmici 26. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine odigrali su neriješeno na gostovanju kod Orašja.

Orašje je došlo u prednost u desetoj minuti kada je sa bijele tačke pogodio Semir Dedić. Dominacija Posušja u prvom dijelu utakmice nije rezultirala golom, tako da su domaći sa prednošću otišli na odmor.

Iskusni Ivan Bubalo ušao je u igru u 67. minuti, a deset minuta poslije postigao je pogodak za 1:1. na asistenciju Filipa Nenadića, koji je također ušao s klupe. Tako da je trener Denis Ćorić pogodio sa izmjenama. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Posušje bi moglo već u narednom kolu matematički osigurati plasman u Premijer ligu Bosne i Hercegovine, ali u zavinosti od večerašnjih rezultata TOŠK-a i Goražda na domaćim terenu protiv Travnika i VIS Simm-Baua.