Posljednji susret 20. kola Prve lige FBiH: Simm-Bau se ispromašivao, gosti iz Kaknja odnijeli bodove

Posljednji susret 20. kola Prve lige FBiH odigran je danas u Žepču, gdje je VIS Simm-Bau dočekao ekipu Rudara.

Gosti iz Kaknja su zabilježili pobjedu od 1:3 i tako osvojili sva tri boda. Njihovi prvi bodovi nakon četiri vezana poraza…

No, ko zna kako bi se meč razvijao da je Mahmutović u desetoj minuti realizovao jedanaesterac. No, vratar Rudara Amir Bekan ga je “pročitao” i odbranio udarac s bijele tačke.

Kazna za propuštenu priliku je VIS Simm-Bau stigla u 26. minuti, kada Mirza Šubo pogađa za vodstvo Rudara. Prednost gostiju je zatim udvostručio Damir Bećak pred sami kraj prvog poluvremena.

Domaći smanjuju na 1:2 preko Mirze Kovača u 67. minuti i potom nastavljaju vršiti pritisak u šesnaestercu kakanjskog tima. Stvorili su brojne šanse, pogodili i stativu, ali do izjednačenja nisu stigli, nego su još primili treći pogodak u sudijskoj nadoknadi (Džafić strijelac) i zaradili crveni karton (Konjalić).

Rudar je trenutno peti sa 33 boda, VIS Simm-Bau je jedno mjesto ispod sa 30 bodova.