Sport Centar

Posljednje kolo Prve lige FBiH: Veliko slavlje u Mostaru, šest ekipa ima samo jedan cilj

U subotu se susretima 30. kola završava ovogodišnja sezona u Prvoj fudbalskoj ligi FBiH. I ova sezona, kao i većina predhodnih bila je veoma uzbudljiva i neizvjesna, utrka za mjesto koje vodi u elitu bh. fudbala okončana je prije dva kola, mostarski Velež će naredne sezone igrati u BH Telecom Premijer ligi BiH.

Posljednje kolo Prve lige FBiH: Veliko slavlje u Mostaru, šest ekipa ima samo jedan cilj

U subotu se susretima 30. kola završava ovogodišnja sezona u Prvoj fudbalskoj ligi FBiH. I ova sezona, kao i većina predhodnih bila je veoma uzbudljiva i neizvjesna, utrka za mjesto koje vodi u elitu bh. fudbala okončana je prije dva kola, mostarski Velež će naredne sezone igrati u BH Telecom Premijer ligi BiH.

I posljednje kolo će biti zanimljivo, već su prvoligaški status izgubili visočka Bosna, Novi Travnik i Vitez, dok se traži četvrta ekipa koja će napustiti prvoligaško društvo, ako FK Klis ne bude prvak Druge lige FBiH, grupa “Jug”.

Čak šest ekipa su kandidati za neželjeno mjesto 13. mjesto koje vodi u nži rang, to su Orašje (41), Igman (40), Rudar (40), Jedinstvo (40), Čapljina (39) i Slaven (38).

Od pomenutih ekipa, sve su domaćini sem konjičkog Igmana koji će na megdan mostarskom Veležu, Orašje je domaćin, Olimpiku, Rudar, Zvijezdi, Jedinstvo, Bratstvu, Čapljina, Bosni i Slaven, Metallegheu BSI.

Samo su dvije utakmice posljednjeg kola koje su bez takmičarskog značaja, Vitez – Goražde i TOŠK – Novi Travnik.

Subota, 01. juni u 17:30 sati,

Mostar: Velež – Igman , glavni sudija: Antoni Bandić ( Grude ), pomoćnici : Emir Zahiragić ( Sarajevo ) i Mirza Čehaja ( Goražde ), 4. sudija, Emir Spahalić ( Mostar ), delegat : Jasmin Memišević ( Cazin ), posmatrač : Mustafa Tabak ( Sarajevo ).

Kakanj : Rudar – Zvijezda, Semir Sarajkić ( Sarajevo ), Nermin Mušić i Marko Zelenika oba Mostar, Jasmin Varupa ( Travnik ), Frano Klišanin( Livno ), Anto Sučić( Nova Bila ).

Čapljina : Čapljina – Bosna , Kenan Bajraktarević ( Orašje ), Boris Bilješko ( Novi Travnikk ) i Mario Gragić ( Odžak ), Stipe Kovačević ( Tomislav ), Zlatan Pavlješević ( Lukavac ), Ermin Halilagić ( Sarajevo ).

Tešanj : TOŠK – Novi Travnik , Josip Martinović ( Čapljina ), Admir Hadžiavdić ( Goražde ) i Marko Brezović ( Kostrč ), Mahir Mehmedičević ( Gradačac ),Mario Prusina ( Čitluk ), Besim Dervišbegović ( Orašje ).

Vitez : Vitez – Goražde , Ilija Živković ( Orašje ), Josip Čolić ( Kupres ) i Stjepan Konta ( Livno ), Darko Gedžić ( Brčko ), Alen Mujkanović ( Zenica ), Jakov Tabak (Tomislavgrad ).

Bihač : Jedinstvo – Bratstvo , Haris Poprženović ( Travnik ), Emir Delić i Sahib Smriko, Azem Karić svi Zenica, Renato Buhić ( Mostar ), Salem Kundo ( Goražde ).

Živinice : Slaven – Metalleghe BSI , Benjamin Deljković, Haris Ljuca i Edin Redžović svi Sarajevo ), Ernis Džemidžić ( Goražde ), Anto Kobaš ( Tolisa ), Asmir Budimlić ( Bihać ).

Orašje : Orašje – Olimpik ,Sanel Silić ( Cazin ) , Amir Hušidić ( Velika Kladuša ) i Edin Zjakić ( Bihać ), Edin Mujkić ( Doboj Istok ), Irfan Budimlić ( Bihać ), Nermin Paradžik ( Goražde ).

fkigmankonjicfkrudarkakanjfkslavenzivinicefkvelezhnkcapljinahnkorasjenkjedinstvoprva liga fbih
KOMENTARI

KOMENTARI