Posljednja provjera pred novu sezonu: Željezničar utrpao sedam golova federalnom prvoligašu

Fudbaleri Željezničara uspješno su apsolvirali i posljednji susret u sklopu priprema za novu sezonu Premijer lige BiH.

Plavi su danas na Grbavici do vrha napunili mrežu federalnog prvoligaša TOŠK-a, kojeg su savladali sa visokih 7:0.

Golijadu je otvorio iskusni Ermin Zec, kada glavom pogađa mrežu gostiju u desetoj minuti. Isti igrač asistirao je Anelu Hajriću, koji je udvostručio prednost domaćih u 21. minuti.

Za treći gol pobrinuli su se Miletić, koji je šutirao glavom i pogodio stativu, te Hajrić koji je pospremio odbijenu loptu u mrežu za 3:0, što je bio rezultat na kraju prvog poluvremena.

Na 4:0 povisio je Lendrić, prethodno je iz kornera ubacio Bekrić. Isti igrač bio je strijelac petog gola za Plave. Bekrić je gurnuo za Blaževića, ovaj ubacio, a Lendrić rutinski pogodio za 5:0. Dvije minute nakon petog gola, domaći tim postigao je i šesti. Hajdarević je izašao pred golmana TOŠK-a i lijepo plasirao loptu u gol.

Konačan rezultat od 7:0 postavio je Ivan Lendrić, koji je kompletirao hat-trick.

Željezničar – TOŠK 7:0

ŽELJEZNIČAR: Fejzić, Beća, Miletić, Jovanović, Milićević, Jamak, Alisspahić – Mujić, Zec, Mujezinović, Lendrić. Drugo poluvrijeme: Erić, Stevanović (Gasal od 75.), Kosorić, Ikić, Šehić, Hajdarević, Sadiković, Blažević, Bekrić, Stanić, Lendrić.

TOŠK: Selimović, Kurdić, A. Delić, Hukara, Vulić, Mehić, Kaptean, K. Delić, Mahmutović, Škrijelj, Dizdarević.

Narednu utakmicu Željezničar igra u subotu protiv Veleža. Susret prvog kola M:tel Premijer lige BiH igra se na Grbavici s početkom od 20.30 sati, uz direktan prenos na Arena Sport TV.