Poslije sedam uzastopnih poraza: Francuski velikan konačno došao do pobjede u Ligue 1

St. Etienne je nakon sedam uzastopnih poraza uspio ostvariti pobjedu u francuskoj Ligue 1, a savladali su Angers na gostovanju rezultatom 0:1.

Angers je bio nešto opasniji u prvom dijelu, a prijetio je Ismael Traore u četvrtoj minuti. Nakon toga Bilal Brahimi je pao u šesnaestercu gostiju i domaći su tražili penal, no nisu ga dobili.

Casimir Ninga je imao dobru priliku za domaće u 42. minuti, a samo minutu poslije Batista Mendy je postigao autogol kojim je doveo St. Etienne u prednost.

Francuski velikan u nastavku uspio je sačuvati prednost, koja je mogla biti i veća da je Denis Bouanga iskoristio svoje dvije velike prilike.