Poraz Sušićevog Cluja, Ajax remizirao na Kipru, Brugge slavio iz diskutabilnog penala

Odigrane su tri utakmice play-offa Lige prvaka, a Cluj bh. fudbalera Matea Sušića poražen je od Slavije iz Praga na domaćem terenu (0:1). APOEL i Ajax odigrali su utakmicu bez pogodaka, dok je Club Brugge slavio na gostovanju kod LASKA iz Linca (0:1).

Cluj je poražen od Slavije Prag na svom terenu (0:1). Češki tim bio je dosta opasniji u prvom poluvremenu kada su i postigli pogodak, koji je djelo Masopusta. U drugom dijelu Cluj je pokušavao doći do gola. U 79. minuti imali su penal, moji nije iskoristio Omrani. Sušić je solidno odigrao svih 90 minuta.

Club Brugge slavio je protiv LASK-a na gostovanju (0:1). U desetoj minuti dosuđen je penal za goste. Sudija je koristio VAR i potvrdio svoju odluku. Mnogi su mišljenja da je VAR ovaj put zakazao, jer se čini da je ranije fudbaler belgijskog kluba bio u ofsajdu, a disutabilan je bio i kontakt u šesnaestercu. Vanken je siguran bio sa bijele tačke, a to je bio i jedni pogodak na utakmici.

Ajax je dominirao na gostovanju protiv APOEL-a, ali nije bilo golova. Amsterdamski klub je ostao i sa igračem manje u 80. minuti kada je Mazraoui dobio drugi žuti karton.